Autentificare

Adio CS 1.6 ?

Imagine

Adio CS 1.6 ?

Mesajde Marius » 10:11 , 14 Ian 2013

Nici nu a început anul bine şi deja apar tot felul de zvonuri pe site-uri de specialitate cum că cs 1.6 e pe ducă. Şi cam aşa pare. Nu vreau eu asta, vor cei de la valve(nu merită scris cu majuscule.)
Cauza? "Nemaipomenitul" joc cs:go(nici de data asta nu pun majuscule). PGL a anunţat că renunţă oficial la 1.6 anul acesta. Marile echipe SK şi FNATIC au trecut deja la cs.go.




Uitaţi-vă la 00:18 cum moare primul player. Parcă e o cârpă aruncată pe geam. Al doilea cade de parcă ar vrea să nu îşi spargă capul.

Îmi amintesc cum la şcoală/liceu în timpul orelor mergeam cu prietenii la cea mai apropiată sală pentru acest joc.

Oare o să facem tranziţia la cs:go? Încercările celor de la valve cu condition zero sau cs source nu au doborît 1.6 . Poate mai ştiţi trecerea de la 1.5 la 1.6 cât de dificilă a fost , chiar dacă mulţi nu vroiau asta. Ei bine aia a fost altceva, cs:go e o porcărie de joc care îşi pierde noţiunea de Counter Strike. Cei de la valve au scos zeci de update-uri şi au golit sute de servere prin 2008 , au stors de bani tot ce se putea din 1.6 , iar acum că nu mai e profitabil fac lobby acestui cs.go.

Din jocul care a făcut istorie va rămâne o amintire plăcută.
Imagine


Dacă vrei admin sau unban faci cerere, nu te obosi să mă contactezi pe privat.
Avatar utilizator
Marius
Fondator Rebel Network
Fondator Rebel Network
 
Mesaje: 612
Membru din: 19:54 , 12 Dec 2009
Localitate: Bucuresti

Re: Adio CS 1.6 ?

Mesajde Prototype » 09:53 , 16 Ian 2013

Nu zic ca nu va avea succes Global Offensive dar 1.6 nu va muri niciodata. Vor pleca cativa in GO , vor veni playeri noi si tot asa . Va scadea cu maxim 5% numarul jucatorilor zic eu. Poate vor fi playeri care vor juca ambele versiuni. Sincer prea te iei de GO mai ales cu cele doua deathruri :)) , cauti nod in papura.
Si de aia nu mai pot eu ca pleaca PGL, sau ca SK si fnatic deja au facut-o. Cu ce ne va afecta pe noi?

PS: Zilele urmatoare imi voi lua licenta de GO si o sa imi spun parerea.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Prototype
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 198
Membru din: 17:23 , 21 Dec 2009
Localitate: Bucuresti

Re: Adio CS 1.6 ?

Mesajde Marius » 14:07 , 17 Ian 2013

Chiar şi de ar fi numai 5% dar numărul serverelor va rămâne acelaşi deci va conta enorm acest 5%. Deja se cunoaşte că s-au mai redus jucătorii.

Si de aia nu mai pot eu ca pleaca PGL, sau ca SK si fnatic deja au facut-o. Cu ce ne va afecta pe noi?


Nu e logic? Păi automat nu va mai fi aşa de mediatizat, scade interesul , scad competiţiile etc. Dar cum snobismul e la el acasă, automat vor trece mulţi global offensive că "e mai nou şi are grafică mai bună" sau chestii de genul.

PS: Zilele urmatoare imi voi lua licenta de GO si o sa imi spun parerea.


Nu ai pentru 1.6 dar în schimb îţi iei pt GO :slap: ?? Rămâi pe Go dacă tot dai 11 euro.
Imagine


Dacă vrei admin sau unban faci cerere, nu te obosi să mă contactezi pe privat.
Avatar utilizator
Marius
Fondator Rebel Network
Fondator Rebel Network
 
Mesaje: 612
Membru din: 19:54 , 12 Dec 2009
Localitate: Bucuresti

Re: Adio CS 1.6 ?

Mesajde Prototype » 20:59 , 26 Ian 2013

Nu s-a pus problema sa raman pe go , dar am si pe 1.6
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Prototype
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 198
Membru din: 17:23 , 21 Dec 2009
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Anunturi si informatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron
alt=