Autentificare

Batalia browserelor

Ce browser/browsere folositi?

Mozilla Firefox
4
18%
Google Chrome
9
41%
Opera
3
14%
Internet Explorer
5
23%
Safari
0
Niciun vot
Alt browser
1
5%
 
Voturi totale : 22

Batalia browserelor

Mesajde Marius » 13:20 , 04 Sep 2013

Imagine

Fiindca tot ne lovim de ele zilnic, sa vorbim un pic despre browsere.


Mozilla Firefox
Imagine
- il folosesc cam din 2008 , personal sunt mai mult decat multumit de el.E cel mai bine securizat browser, poti intra fara griji pe http, siguranta e ca pentru https. Are o gama larga de addonsuri folositoare, se misca bine , consuma resurse putine , per total mi se pare cel mai bun browser.
Nota: 9.5

Google Chrome
Imagine
- mi se pare cel mai overrated browser, am observat destule buguri, mai ales la Istoric. Am renuntat rapid la el, nu inteleg de ce e cel mai bine vazut browser.
Nota:6

Internet Explorer
Imagine
- Probabil cel mai criticat si subapreciat browser , dar care isi face treaba foarte bine , cel putin ultimele versiuni impreuna cu windows 7 , practic e mai mult decat ok. Intr-adevar are probleme mari pe XP , insa mai e si vina utilizatorilor, aceste probleme se datoreaza malware and spyware. Doar faptul ca m-am obisnuit cu Firefox ma face sa nu il folosesc.
Nota:9

Opera
Imagine
Un browser stabil, are anumite chestii interesante legate de tab-uri preluate si de alte browsere, dar faptul ca mananca destul de multe resurse l-a facut sa fie in umbra celor de mai sus.
Nota: 8

Safari
Imagine
-Nu l-am accesat niciodata, fiind facut de Apple , e ceva mai diferit fata de celelalte browsere.
Nota: ?
Imagine


Dacă vrei admin sau unban faci cerere, nu te obosi să mă contactezi pe privat.
Avatar utilizator
Marius
Fondator Rebel Network
Fondator Rebel Network
 
Mesaje: 612
Membru din: 19:54 , 12 Dec 2009
Localitate: Bucuresti

Re: Batalia browserelor

Mesajde Prototype » 15:52 , 05 Sep 2013

Eu folosesc Opera, Chrome , Mozilla, dar Opera e cel mai ok, nu consuma multe resurse Marius, Chrome e slabut , iar Mozilla bun dar parca prea multe chestii sunt luate de la Opera.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Prototype
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 198
Membru din: 17:23 , 21 Dec 2009
Localitate: Bucuresti

Re: Batalia browserelor

Mesajde viju18 » 21:44 , 26 Sep 2013

Chrome pai ce mama naibii.
viju18
Admin Server CS
Admin Server CS
 
Mesaje: 27
Membru din: 00:38 , 30 Dec 2009

Re: Batalia browserelor

Mesajde ftw » 17:37 , 07 Ian 2014

Safari nu e bun de nimic , chiar daca am un produs apple am preferat sa imi descarc Opera Mobile
For The Win !
Avatar utilizator
ftw
Admin Server CS
Admin Server CS
 
Mesaje: 56
Membru din: 21:06 , 09 Sep 2013
Localitate: Arad

Re: Batalia browserelor

Mesajde Gabriel » 00:42 , 29 Ian 2014

Opera pentru PC - stabil, consum mare de ram daca ai peste 10 tab-uri deschise, dar daca ai multe resurse nu ai griji
Chrome pentru telefon/tableta - stabil, rapid si afisare corecta a paginilor chiar si cele cu flash


Restul...
Chrome pe PC = putine functii, exagerat de laudat pentru nimicul pe care il face

Firefox = a fost bun pana prin 2011 in ultima perioada multe update-uri care inrautatesc stabilitatea tot mai mult. Deschizi 5-6 taburi si hop primesti not responding, apoi un mare crash.

IE 10 = tot mai stabil, dar util doar pe site-uri care cer doar IE. IE 11 nesuportat de multe site-uri care te roaga sa actualizezi browser-ul :)

Safari = no comment
Azi nu... poate maine...
Avatar utilizator
Gabriel
Fondator Rebel Network
Fondator Rebel Network
 
Mesaje: 124
Membru din: 18:45 , 12 Dec 2009
Localitate: Bucuresti

Re: Batalia browserelor

Mesajde wz_ganecenter » 21:19 , 29 Ian 2014

Nu am ce sa il contrazic pe Gabriel! Pentru tableta orice marca ar fi ea prima alegere sa fie clar Chrome. E mult mai rapid decat celalalte nu are erori, la un moment dat un update a fost cam slabut dar vad ca au rezolvat. Recomand tuturor Chrome pentru tableta.
Optimism is the faith that leads to achievement. Nothing can be done without hope and confidence.
Avatar utilizator
wz_ganecenter
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 268
Membru din: 20:24 , 01 Iun 2013
Localitate: Arad

Re: Batalia browserelor

Mesajde starix » 10:28 , 30 Ian 2014

Chrome, desi are probleme la istoric :!:
I never die, but when I do, I don't!
starix
Admin Server CS
Admin Server CS
 
Mesaje: 83
Membru din: 13:20 , 21 Mai 2013


Înapoi la Windows

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron
alt=