Autentificare

Tutorial deschidere redirecte si postarea acestora !!!

Numele este destul de sugestiv ..

Tutorial deschidere redirecte si postarea acestora !!!

Mesajde Sweetpacs » 00:10 , 09 Apr 2010

M-am gandit ca multi dintre adminii nu tin redirecte din motivul ca nu stiu sau nu au folosit niciodata acest tip de utilitati ! O sa incerc sa va arat cum se procedeaza atat cat stiu si eu , sper sa intelegeti ceva si sper si mai mult sa cititi acest tutorial .

Mai intai de toate veti avea nevoie de redirectele cu pricina . Le veti gasii intr-un topic vecin numit " Download Redirecte "
Dupa ce downloadati redirectele fisierul ar trebuii sa contina (Vezi poza de mai jos)
Imagine
Le puteti descarca si extrage oriunde in pc-ul dumneavoastra
Daca vreti sa puneti in functiune redirectele faceti 2 click pe oricare din 2-5-10-15-20-25-30 --- 200 redirecte ar trebuii sa va apara astfel (vezi poza de mai jos)
Imagine
(Ex : eu am ales 10 Redirecte pentru a merge mai usor pc-ul si termina acest tutorial fara a avea probleme cu lagul etc )
Inainte sa inchideti redirectele scrieti in consola " stats " and then click ENTER (vezi poza de mai jos)
Imagine
Vedeti obtiunea " uptime " , acolo vezi vedea minutele cat ati tinul dumneavoastra redirectele deschise.Faceti un Print Screen si uploadati`l ( http://www.imagehost.org )
Dupa ce ati uploadat printul mergeti pe forum / Evidenta Redirecte / Topicul Unde aveti numele pe care este adminul si postati acolo linkul cu printul facut la redirecte .
Imagine
ca asa ar trebui sa postati :)


Cam asta este . Sper sa fie cuiva folositor acest topic si ce sa spun Good Luck :)

Imi cer scuze daca mai sunt si greseli de ortografie :D este 1:04 si sunt obosita , imi cer scz inca o data
Sweetpacs
Junior
Junior
 
Mesaje: 116
Membru din: 21:10 , 11 Ian 2010

Înapoi la Cosul de Gunoi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron
alt=