Autentificare

CFG

CFG

Mesajde AmiR » 12:03 , 31 Aug 2014

Am observat ca in ultima vreme tot mai multa lume confunda cfg-ul cu un cod.Am deschis acest topic sa va explic ce face un cfg sa va pun in tema ca e o banalitate un cfg puteti sa-l faceti singuri daca e va explic si cum sa il faceti...
Cfg=config=setarile tale de joc nimic mai mult
exista mai multe tipuri de cfg:
cs
hns
dr
de flood(pentru hack)
cu scripturi(este interzis)
cfg-ul poate contine urmatoarele:
setari de la internet:
"cl_cmdrate" "101"
"cl_updaterate" "101"
"rate" "25000"
"fps_max" "101"
"ex_interp" "0.1"
setari din joc:
culoarea si marimea tintei ex:cl_crosshair_color "255 33 125"(mov)
cl_crosshair_size "small"
culoarea scrisului:con_color "255 33 125"
si anumite binduri care sa va ajute sa nu mai scrieti de fiecare data anumite comenzi gen /rs /me .Ex:bind p "say /rs"
poate contine si parola de la admin iar daca nu o aveti in cfg odata la tastarea acesteea in consola jocului pentru logarea pe server se salveaza in default sau configurati cs-ului dumneavoastra.
Asa ca nu mai confudati cfg-ul cu un cod,doar cele cu scripturi care sunt interzise pe unele sv sunt pluginrui cu ban automat la scripturi.
Sper sa urmariti acest topic,sper ca v-am fost de ajutor o zii buna .
Gandeste...inca este legal
AmiR
Utilizator Nou
Utilizator Nou
 
Mesaje: 9
Membru din: 18:20 , 30 Aug 2014

Re: CFG

Mesajde AmiR » 12:05 , 31 Aug 2014

Daca vreti o sa va postez un model standard de cfg ca sa puteti sa va personalizati cfg-ul asa ar fii normal setarile tale sunt cele mai bune
Gandeste...inca este legal
AmiR
Utilizator Nou
Utilizator Nou
 
Mesaje: 9
Membru din: 18:20 , 30 Aug 2014

Re: CFG

Mesajde Prototype » 11:36 , 04 Sep 2014

Singurele cfg-uri in regula mi se par cele de imbunatatire a calitatii(fps, lag , etc) si cele de personalizare a culorilor, in rest ia ganditi-va ca in urma cu 7-8 ani juca lumea fara nici un ajutor ca deh asa a fost conceput initial jocul.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Prototype
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 198
Membru din: 17:23 , 21 Dec 2009
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Tutoriale Counter Strike

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron
alt=