Autentificare

Configuratii PC

Configuratii PC

Mesajde MARYSE OUELLET » 09:32 , 09 Apr 2010

Aici vreau sa discutam despre configuratii pc , cum il intretinem ce sistem de operare avem
MARYSE OUELLET
Stagiar
Stagiar
 
Mesaje: 26
Membru din: 15:30 , 28 Ian 2010

Re: Configuratii PC

Mesajde caroligian » 20:59 , 18 Oct 2010

Pentru intretinere este bun un registry cleaner sau facut un backup
caroligian
Stagiar
Stagiar
 
Mesaje: 13
Membru din: 19:44 , 18 Oct 2010

Re: Configuratii PC

Mesajde RoCkErU » 19:06 , 25 Oct 2010

:ura: Am windows 7 si il intretin cu CCleaner...e foarte util si usor de folosit :D ;)
I can make ploaia cu bani happen! :lol: :lol:
Imagine

Imagine
RoCkErU
Junior
Junior
 
Mesaje: 125
Membru din: 10:33 , 12 Sep 2010
Localitate: la draq:)

Re: Configuratii PC

Mesajde Relaxion » 22:32 , 26 Oct 2010

Pe mine m-a interesat un sistem pe care sa-l fac htpc, asa ca am o placa de baza cu video on-board (un Radeon HD3200), 2GB ram (aici sunt mai pretentios, Geil cu radiatoare), un hdd de 500 (nu mai pun la socoteala si ce hdd-uri am pe laptop si pe usb), un dvd-rw dual-layer si 3 coolere de carcasa (deh, la mine vara e cald)

Ca SO am Windows 7 (nu de alta, dar si sotia foloseste pc-ul si ea nu se impaca cu Linux-ul. Asta sta pe laptop, pe moment avand PCLinuxOS).
Ca antivirus folosesc Avira si Microsoft Security Essentials, ca anti-spyware SpyBot - Search and Destroy si ca registry cleaner CCleaner. Ar trebui sa adaug ca Win7 pe care il am este licentiat, cu licenta MSAA (Microsoft Academic Alliance).

Din cand in cand mai dau cate o scanare cu un antivirus online si cand ma supar bag un cd bootabil cu Avira (se descarca si ala gratuit si este, evident, pe Linux) si rezolv problema.
Avatar utilizator
Relaxion
Admin Server CS
Admin Server CS
 
Mesaje: 196
Membru din: 22:28 , 27 Mar 2010


Înapoi la Windows

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron
alt=